10.05.2011, 10:23, Stáří: 13 r.

200 let ABGB - od kodifikace k rekodifikaci českého občanského práva

Autor: -mk-, -da-

Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci pořádá ve dnech 2.–3. června 2011 mezinárodní vědeckou konferenci: 200 let ABGB - od kodifikace k rekodifikaci českého občanského práva. Konference se uskuteční při příležitosti 20. výročí znovu založení fakulty. Záštitu nad konferencí převzal ministr spravedlnosti České republiky, JUDr. Jiří Pospíšil a předsedkyně Nejvyššího soudu Rakouské republiky, Hon.- Prof. Dr. Irmgard Grissová.

Jednacími jazyky jsou čeština a němčina. Simultánní překlad je zajištěn.

Cílem konference je předložit odborné veřejnosti monotematický, avšak mnohotvárný pohled na ABGB ve všech jeho historických i aktuálních souvislostech. Pozvánku přijalo jedenáct předních českých i zahraničních odborníků z Rakouska, Polska a Slovinska, kteří prosloví jednotlivá exposé.

Témata konference: Česko a ABGB,  ABGB a rekodifikace, ABGB a právo veřejné, Přirozené právo a ABGB, přirozené právo dnes, ABGB a dnešní české právo, ABGB a rodinné právo, ABGB z rakouského pohledu, Rakouské kodifikační tendence, Polsko a ABGB, Slovinsko a ABGB.

Slavnostní zahájení konference proběhne na půdě Právnické fakulty, v 9:30 hod v Aule (budova B). Pro účastníky konference je také přichystán kulturní program v podobě společenského večera s živou hudbou či prohlídky centra města s průvodcem.

Další informace včetně přihlášky naleznete na stránkách: www.20letpf.upol.cz v záložce konference.

Pozvánka