14.09.2011, 08:00, Stáří: 13 r.

Cena rektora UP za nejlepší vědeckou nebo uměleckou práci studentů

Autor: -da-

Rektor Univerzity Palackého v Olomouci vyhlašuje soutěž o „Cenu rektora UP za nejlepší vědeckou nebo uměleckou práci studentů bakalářských a magisterských studijních programů“ v roce 2011, vydanou tiskem nebo předloženou jako rukopis či umělecké dílo.

Cena rektora Univerzity Palackého se uděluje za práce v oboru

•     biomedicínských věd
  •     zdravotnických věd
  •     matematiky
  •     fyziky
  •     chemie
  •     biologie
  •     věd o Zemi
  •     kinantropologie
  •     pedagogických věd
  •     jazykovědy a teorie překladu
  •     literatury (literární překlad)
  •     humanitních věd (dějiny umění, historie, filozofie, muzikologie atd.)
  •     sociálních věd (sociologie, politologie, psychologie atd.)
  •     za realizaci uměleckého díla
  •     ostatních věd.

Autor oceněné práce obdrží finanční odměnu ve výši 2000 Kč formou mimořádného stipendia z centrálních prostředků UP. Cena nemusí být udělena v každém z vyhlášených oborů.

Přihlásit je možno seminární (ročníkové), bakalářské, diplomové a jiné studentské práce, popřípadě jejich ucelené části (do soutěže nebudou přijaty práce, které již byly přihlášené v minulých letech). Do soutěže je možno předkládat jen práce vzniklé v probíhajícím kalendářním roce a v roce předcházejícím.

Práce předkládají jejich autoři ve dvou vyhotoveních ve standardní úpravě (pevně spojené listy) současně s vyjádřením vedoucího práce spolu s přihláškou, která je přílohou vyhlášení. U bakalářských a diplomových prací doloží studenti posudky oponentů. U ostatních prací, které ještě nebyly oponovány, navrhne vedoucí práce dva oponenty. Realizace uměleckého díla se může doložit fotografickým, případně jiným záznamem.

Práce ucházející se o Cenu rektora UP se předkládají do 14. října 2011 na sekretariát prorektora prof. RNDr. Lubomíra Dvořáka, CSc., Bc. Jaroslavě Seifriedové - II. patro RUP, Křížkovského 8.

Komise jmenovaná rektorem UP předložené práce posoudí a vybrané práce navrhne rektorovi UP k ocenění.

V Olomouci dne 8. září 2011
Prof. RNDr. Miroslav Mašláň, CSc.
rektor