30.11.2011, 10:00, Stáří: 13 r.

Odborný seminář na téma Novela zákoníku práce - 2012

Autor: -mk-, -da-

Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci pořádá 6. ledna 2012 odborný seminář Novela zákoníku práce - 2012. Akce se uskuteční od 9:30 do 14:30 hodin v budově A - sál ROTUNDA.

Přednášející: JUDr. Mgr. Eva Šimečková, Ph.D., katedra občanského práva a pracovního práva PF UP.

Cílem semináře je seznámit všechny účastníky se všemi změnami obsaženými v novele zákoníku práce, účinné od 1. 1. 2012.

Obsah semináře:

• Důvody změn právní úpravy zákoníku práce obsažené v novele
  • Stanovení vztahu zákoníku práce a občanského zákoníku
  • Nová koncepce neplatnosti pracovněprávních úkonů
  • Modifikace úpravy obsahových náležitostí pracovní smlouvy, zejména zkušební doby a pracovního poměru na dobu určitou
  • Změny v rámci skončení pracovního poměru, zejména výpovědi, včetně nových pravidel pro poskytování odstupného
  • Změny ustanovení týkající se pracovní doby
  • Nová úprava čerpání dovolené
  • Změny v úpravě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr
  • Změny v působení odborových organizací u zaměstnavatele
  • Změna úpravy závazků vyplývajících z kolektivních smluv v případě přechodu práv a povinností

Seminář je určen pro vedoucí pracovníky, personalisty, mzdové účetní, odborníky z řad advokátů, daňových poradců a všechny další zájemce o tuto problematiku.

Přihláška