07.06.2010, 07:05, Stáří: 14 r.

Právnická fakulta UP v čele mezinárodního výzkumného týmu

Autor: -pf-

Visegrádský fond finančně podpoří v následujících třech letech výzkumný projekt, podaný Právnickou fakultou UP ve spolupráci s právnickými fakultami v  Katovicích, Trnavě, Budapešti a Záhřebu. Cílem projektu je zpracování národních studií, zaměřených na zkušenosti s implementací a aplikací evropského práva v jednotlivých zemích V4.

Získání tohoto mezinárodního grantu je dalším významným úspěchem Právnické fakulty v oblasti vědy a výkumu. Právnická fakulta je v současnosti řešitelským pracovištěm také dvou víceletých výzkumných projektů, zařazených do Národního plánu výzkumu, sedmi projektů podpořených Grantovou agenturou České republiky a jednoho projektu Grantové agentury Akademie věd ČR.