09.02.2012, 11:03, Stáří: 12 r.

Ukončení kurzu „Poradenství pro jedince se speciálními vzdělávacími potřebami“

Autor: -ž-

v rámci projektu „Tvorba a realizace kurzů zaměřených na práci s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami pro pedagogické pracovníky středních škol a druhého stupně základních škol“

Ústav speciálněpedagogických studií Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci je od listopadu 2010 do června 2012 řešitelem projektu s názvem „Tvorba a realizace kurzů zaměřených na práci s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami pro pedagogické pracovníky středních škol a druhého stupně základních škol“ (zkrácený název: Další vzdělávání pracovníků škol), registrační číslo projektu CZ.1.07/1.3.13/03.0016.

Cílem projektu je vybavit pedagogické pracovníky středních škol a druhého stupně základních škol užitečnými poznatky z oblasti speciální pedagogiky, které budou moci dále využít ve své vlastní praxi. Vzdělávání tvoří cyklus tří specificky zaměřených kurzů: I. kurz: Základy speciální pedagogiky, II. kurz: Poradenství pro jedince se speciálními vzdělávacími potřebami, III. kurz: Specifika komunikace s jedinci se speciálními vzdělávacími potřebami.
V současné době byla ukončena výuka v rámci druhého kurzu: Poradenství pro jedince se speciálními vzdělávacími potřebami. Kurz nabídl účastníkům 8 lekcí v celkovém rozsahu 41 hodin. Po ukončení kurzu účastníci získali osvědčení o absolvování. Praktickým výstupem realizace druhého kurzu je publikace Poradenství pro jedince se speciálními vzdělávacími potřebami shrnující poznatky jednotlivých lekcí.

Třetí kurz proběhne v únoru a březnu roku 2012 a bude zaměřen na Specifika komunikace s jedinci se speciálními vzdělávacími potřebami. Vyvrcholením celého školícího cyklu bude závěrečná konference prezentující výsledky projektu (předpokládaný termín – duben 2012) a vydání sborníku s příspěvky z této konference.

Bližší informace o projektu můžete získat na webových stránkách: http://www.kurzy-spp.upol.cz nebo na emailové adrese: kurzy-spp@seznam.cz.

Projekt je realizován v rámci globálního grantu CZ.1.07/1.3.13 – „Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení v Olomouckém kraji“ Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost spolufinancovaného ze státního rozpočtu ČR a Evropského sociálního fondu.