06.04.2012, 12:57, Stáří: 12 r.

V prestižní soutěži na Právnické fakultě zvítězil slovenský tým

Autor: -mar-

O tom, že praktická výuka na naši Právnické fakultě je na velmi vysoké úrovni, není pochyb. Dalším důkazem toho byl již pátý ročník akce Willem C. Vis International Commercial Arbitration Pre-Moot, který se uskutečnil v prostorách olomouckých práv o víkendu 17.-18. března. O prestiži soutěže v simulovaném soudním jednání přitom svědčila i mezinárodní účast. Mimo čtyř českých právnických fakult se akce zúčastnili také mladí právníci z Bratislavy, Katovic, rakouského Würzburgu a dokonce i z National Law University v indickém Novém Dilí.

Celkové vítězství si po dvoudenním maratonu soudních slyšení, právních argumentací a získávání nových praktických zkušeností odnesl tým z Panevropské univerzity v Bratislavě, který tak postoupil do finále soutěže ve Vídni. Cenu pro nejlepšího speakera, respektive „speakerku“ získala Anna Hlaváčová, studentka Právnické fakulty při Univerzitě Karlově.

-mar-

Foto: archiv PF