Rozhodčí řízení v mezinárodním obchodním styku

Vyučující:

JUDr.Mag.iur.Michal Malacka, Ph.D., MBA
Mgr. et Mgr. Lukáš Ryšavý
JUDr. Miluše Hrnčiříková, Ph.D.

Výuka probíhá:

3-5. ročník, zimní semestr

Probírané okruhy:

Ukončení:

kolokvium

Doporučená literatura:

ROZEHNALOVÁ, N. Rozhodčí řízení v mezinárodním obchodním a vnitrostátním styku. 3., aktualizované vyd. Praha: Wolters Kluwer ČR, 2013.

BĚLOHLÁVEK, A.J. Zákon o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů. Komentář. 2. vyd. Praha: C.H.Beck, 2012.

REDFERN, A., HUNTER, M., BLACKABY, N., PARTASIDES, C. Law and Practice of International Commercial Arbitration. 5. vyd. Oxford University Press, 2009.

BERGER, P.K. Private Dispute Resolution in International Business. 2. vyd. The Hague: Kluwer Law International, 2006.

BORN, G. New York: International Arbitration. Cases and Materials. Aspen Publishers, 2011.

MOSES, M. L. The Principles and Practice of International Commercial Arbitration. New York: Cambirdge University Press, 2008.

CHOVANCOVÁ, K. International Arbitration of Investment Disputes/Medzinárodná orbitráž investičních sporov. Bratislava: EUROKÓDEX, s.r.o., 2009.

CHOVANCOVÁ, K. International commercial arbitration. Bratislava: EUROKÓDEX s.r.o., 2009.

KROFTA, J. Přepravní právo v mezinárodní kamionové přepravě. Praha: Leges, 2009.

TOČEKALOVÁ, J. Zásady UNIDROIT medzinárodných obchodných zmlúv a ich využiteľnosť  slovenskom súkromnom práve. Bratislava: VEDA, 2012.

MAXA, M. Právo medzinárodných obchodných transakcií. Bratislava: C.H.Beck, 2013.

VÁRADY, T., BARCELÓ III, J.J. International Commercial Arbitration. A Transnational Perspective. 3. Vyd. St. Paul/Thomson/West. 2003.

THE INSTITUTE FOR TRANSNATIONAL ARBITRATION OF THE CENTER FOR AMERICAN AND INTERNATIONAL LAW Intenational Commercial Arbitration. 3-part series of educational DVDs.

KNOBLOCHOVÁ, V., KREJČÍ, P.  eVzory v anglickém a českém jazyce z oblasti obchodního práva. Praha: C.H.Beck, s.r.o.,2009.

Materiály ke stažení

Rozhodčí řízení-multimediální pomůcka(doc)