Materiály pro studenty Katedry aplikované ekonomie (FF)

Vyučující:

Mgr. Petra Měšťánková, Ph.D.

Výuka probíhá:

Veškeré informace k obsahu kurzu, termínech konání, podmínkách zakončení a doporučené literatuře viz sylabus kurzu níže zavěšený.

Domácí úkoly:

Odevzdávání domácích úkolů probíhá přes Portál UP. Je potřeba se nejprve přihlásit do Portálu, poté zadat odkaz Studium a výuka, následně Moje studium a zde Odevzdávání prací. Poté jen stačí vybrat KAE/POL a načíst soubor s Vaší prací. V každém souboru uveďte svoje jméno.

V případě odevzdání úkolu po vypršení termínu bude uplatněna 50 % srážka bodů.

V případě nejasností či problémů neváhejte mě kontaktovat.

Četba:

1. Weber, Max, 1998. Metodologie, sociologie a politika. Praha: Oikoymenh, s. 246- 296 (dostupné i ve Zbrojnici)

Kontrolní otázky k četbě č. 1 (deadline: 17. 11. 2010)

2. Hloušek, Vít, Kopeček, Lubomír, 2002. Česká republika – konsensuální nebo majoritní model demokracie? Politologická revue, č. 1, s. 3-21. (dostupné i ve Zbrojnici)

Kontrolní otázky k četbě č. 2 (deadline: 17. 11. 2010)

3. Balík, Stanislav, 2007. Totalitární a autoritativní režimy. In: Hloušek, Vít, Kopeček, Lubomír (eds.). Demokracie: teorie, modely, osobnosti, podmínky, nepřátelé a perspektivy demokracie. Brno: Masarykova univerzita, Mezinárodní politologický ústav, s. 258-284. (dostupné i ve Zbrojnici)

Kontrolní otázky k četbě č. 3 (deadline: 17. 11. 2010)

4. Kunc, Jiří, Dvořáková, Vladimíra, 1994. O přechodech k demokracii. Praha: SLON, s. 53-102. (dostupné i ve Zbrojnici)

Kontrolní otázky k četbě č. 4 (deadline: 12. 12. 2010)

5. Fiala, Petr, 2004. Kritická interpretace „zákonů“ o vlivu volebních systémů na stranické systémy. In: Novák, Miroslav, Lebeda, Tomáš a kol. Volební a stranické systémy. ČR v mezinárodním srovnání. Dobrá Voda: Aleš Čeněk, s. 51-65. (dostupné i ve Zbrojnici)

Kontrolní otázky k četbě č. 5 (deadline: 12. 12. 2010)

Hodnocení: