THE Rankings
QSU EECA Rankings

Procesní podání v civilních věcech (B)

Vyučující: JUDr. Klára Hamuľáková
                 Mgr. Ingrid Kovářová Kochová

Výuka probíhá: LS

Rozsah výuky: 0-0-2

Anotace předmětu:

Povinně volitelný předmět je určen především pro studenty čtvrtého a třetího ročníku, kteří již získali potřebné teoretické znalosti z oblasti občanského práva hmotného a procesního.

Předmět Procesní podání v civilních věcech  volně navazuje na povinné předměty Civilní proces 1 a 2 a Občanské právo 1, 2 a 3 vyučovanými na Právnické fakultě v druhém a třetím ročníku magisterského studijního programu Právo a právní věda, studijního oboru Právo.

Cílem předmětu je především umožnit studentům praktickou aplikaci získaných znalostí, poskytnout studentům praktický náhled na danou problematiku a motivovat je tak k aktivnějšímu a praktičtějšímu přístupu k problematice již probrané látky a hlavně k samostatné tvůrčí činnosti.

Probírané okruhy:

1. Návrh na uzavření soudního smíru
2. Návrh na vydání předběžného opatření
3. Návrh na zajištění důkazu, návrh na zajištění předmětu důkazního prostředku ve věcech týkajících se práv z duševního vlastnictví
4. Žaloba na plnění
5. Žaloba statusová
6. Žaloba určovací
7. Odpor proti platebnímu rozkazu, námitky proti směnečnému (šekovému) platebnímu rozkazu
8. Odvolání
9. Dovolání
10.Žaloba na obnovu řízení
11. Žaloba pro zmatečnost