THE Rankings
QSU EECA Rankings

Simulovaná soudní jednání z civilního práva I a II (B)

Simulovaná soudní jednání z civilního práva I a II

Garant předmětu: JUDr. Blanka Vítová, Ph.D. LL.M.
                              JUDr. Renáta Šínová, Ph.D.
                              JUDr. Ondřej Šmíd, Ph.D.

Výuka: Simulovaná soudní jednání I - Letní semestr
            Simulovaná soudní jednání II - Zimní semestr

Ročník: 3.-5. ročník magisterského studia Právo a právní věda, vítáni jsou i zájemci z jiných ročníků

Kredity: 4

Charakteristika:

Předmět byl do studijního plánu Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci zaveden v souvislosti s úspěšným projektem Fondu rozvoje vysokých škol ČR. Cílem je rozvíjet schopnosti studentů prakticky aplikovat právní normy prostřednictvím konkrétních kauz z oblasti odvětví soukromého práva. Předmět je určen pro menší skupinu studentů, kteří budou vybráni na základě výběrového řízení. Tito studenti pak budou v rámci zadaných úkolů řešit konkrétní případ včetně jeho řešení soudní cestou (simulace soudního jednání ve věci). Cílem předmětu je i připravit studenty na soutěž v simulovaných soudních jednáních - Moot Court Competition v civilním právu.

Vaše dotazy můžete zasílat na emailovou adresu PSSJ@seznam.cz

Stránka aktualizována: 31. 01. 2013, Klára Hamuľáková