Právní vztahy v osobních financích

Přehled přednášek pro zimní semestr 2013/2014

1)
"Osobní finance" - pojmový obsah, účastníci finančně právních vztahů na úrovni osobních financí. Rozpočet v rámci osobních financí. Plánování na úrovni osobních financí.

2) Příjmy v rámci osobních financí. Výdaje osobních financí povinné (daně, sociální pojištění, zdravotní pojištění), výdaje osobních financí nezbytné (zajištění základních potřeb osoby a domácnosti), výdaje osobních financí obvyklé (zajišťující průměrnou životní úroveň osoby a domácnosti).

3) Zajišťovací prostředky potřeb osob a domácností (pojištění, připojištění, spoření). Prostředky k zajištění mimořádných finančních zdrojů (úvěry, půjčky, hypotéky, směnky)

4) Prostředky ke zhodnocení vlastních financí (investice, akcie, dluhopisy). Krizové situace v oblasti osobních financí (exekuce, osobní bankrot).

Stránka aktualizována: 26. 09. 2014, Jiří Kudlička