07.06.2010, 08:25, Stáří: 14 r.

Moot court: Posluchači olomouckých práv opět nejlepší!

Autor: -stb-

Jan Kotula a Rudolf Schichor ze 4. ročníku oboru Právo na Právnické fakultě UP zvítězili v celostátním kole soutěže v tzv. simulovaném soudním jednání (Moot court) v oboru Obchodního práva. Prestižní soutěž pro posluchače právnických fakult pořádá studentská organizace ELSA ČR.

Před porotou, ve které zasedla i známá autorita českého civilního práva prof. Karel Eliáš, soutěžili vítězové fakultních kol ze všech čtyř českých právnických fakult. Naši borci nejprve vyřadili „domácí“ družstvo Právnické fakulty UK a ve finále porazili i zástupce plzeňské Právnické fakulty.

Nešlo přitom o první úspěch olomouckých studentů práv v této soutěži - v uplynulém roce získali republikový triumf jak v Obchodním právu, tak i v oboru Mezinárodního práva soukromého.